podstrona

Skontaktuj się z nami

telefon TELEFON KONTAKTOWY:
+48 61 663 07 33
kontakt NAPISZ DO NAS E-MAIL:
biuro@pareto.com.pl
skype Zadzwoń przez Skype

Aktualności


Data dodania:10.05.2017
Split payment od 1 kwietnia 2018 r.

Ministerstwo Finansów przystało na przesunięcie terminu wejścia w życie split paymentu – z 1 stycznia na 1 kwietnia 2018 r. Powodem jest konieczność dostosowania bankowych systemów informatycznych. Każdy podatnik VAT dostanie bowiem nowy rachunek VAT.

Split payment to mechanizm, który charakteryzuje się podziałem zapłaty za towary i usługi na dwa odrębne rachunki bankowe. Kwota netto uiszczana jest na rachunek bankowy kontrahenta, natomiast kwota VAT trafia na specjalne konto VAT przyporządkowane konkretnemu podatnikowi VAT. Zgodnie z obecnymi założeniami projektu ustawy o mechanizmie split payment, nabywca – płacąc za towar lub usługę – będzie dzielił całość ceny na kwotę netto i VAT. Do tej pory nabywca po otrzymaniu faktury wpłacał na rachunek sprzedawcy całość kwoty, czyli wartość brutto. Po wprowadzeniu mechanizmu podzielonej płatności, kwota będzie automatycznie rozdzielana na dwie części. Cena netto będzie spływała, tak jak dotychczas, na „zwykły” rachunek bankowy, wskazany przez sprzedawcę lub usługodawcę, natomiast kwota podatku VAT będzie przelewana na oddzielny rachunek VAT. Zgodnie z nową wersją projektu mechanizm podzielonej płatności będzie można stosować zarówno do regulowania całości zobowiązań, jak i ich części.

 leftWróć
logo biuro rachunkowe poznań PARETO Biuro rachunkowe PARETO POZNAŃ tworzy zespół profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem świadczący kompleksowe usługi księgowe i podatkowe dla przedsiębiorstw z Poznania i okolic. W ofercie znaleźć można usługi: analizy finansowe, biura rachunkowe , biuro rachunkowe , doradztwo księgowe, doradztwo rachunkowe , kadry , konsulting finansowy , księgowa , prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów , rachunkowość , sporządzanie biznes planów usługi księgowe, usługi podatkowe,. PARETO ul. Piękna 5/5 60-591 Poznań.
skype Zadzwoń przez Skype
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych Biuro Rachunkowe Poznań - Rachunkowość Poznań
Polityka Prywatności